نورفیدبک /بیو فیدبک :

از 5 سالگی به بالا می‌توان از نوروفیدبک استفاده کرد. اما بهترین سن استفاده به ویژه در مورد اختلالات ADHD و LD (اختلالات دوران کودکی) سنین دبستان می‌باشد.

نوروفیدبک در مواردی که مغز کمتر از قابلیت‌های خود عمل می‌کند، مفید می‌باشد. این حالات شامل بیش‌فعالی/نقص توجه، انواع ناتوانی‌های یادگیری و مشکلات رایج در آنها از قبیل مشکلات خواب، دندان قروچه، دردهای مزمن مانند سردرد و میگرن‌های کودکان است. این روش در مورد مشکلات خلقی مانند اضطراب و افسردگی و کنترل شرایط حادی مثل صرع و آسیب‌های مغزی نیز کمک می‌کند. به طور کلی در موارد زیر دربارۀ تأثیر نوروفیدبک شواهد بالینی وجود دارد: اختلال بیش‌فعالی/نقص توجه، اختلال سلوک، ناتوانی یادگیری، اختلالات خواب، اختلالات اضطرابی، اختلالات خلقی، اعتیاد، صرع، سکته مغزی، آسیب‌های مغزی، سندرم توره، درد مزمن.

مانند هر درمانی کامل کردن دورۀ درمان با نوروفیدبک بسیار مهم است و ناقص گذاشتن درمان، سبب عود علائم می‌گردد. در مورد نوروفیدبک باید به خاطر داشت که این روش درمانی در واقع نوعی یادگیری است، و مغز یاد می‌گیرد که چطور به تنظیم خود پرداخته و نقائص عملکردی خود را برطرف کند. همچنانکه رانندگی را یاد می‌گیریم و آن را فراموش نمی‌کنیم، این یادگیری هم فراموش نمی‌شود. در حقیقت مغز مهارت جدیدی به دست آورده است. البته برای داشتن یک درمان کامل، علاوه بر رعایت ترتیب جلسات و کامل کردن آنها، همکاری خانواده و عمل به کلیه دستورات و راهنمایی‌های درمانگر ضروری است. در پژوهش طولی در کشور آمریکا، ماندگاری اثرات درمان نوروفیدبک، تا ده سال پس از درمان، در کودکان AD/HD گزارش شده است.

مطالعات پژوهشی درصد موفقیت نوروفیدبک را در مورد اختلالاتی نظیر ADHD، اختلال یادگیری (LD) و اضطراب، 90-80 درصد بیان کرده‌اند. به عبارت دیگر از هر 100 نفر مراجعه‌کننده 65 تا 80 نفر به این درمان پاسخ داده و علائم آنان بهبود می‌یابد. عوارض جانبی نوروفیدبک چه می‌باشند؟ در نوروفیدبک به مغز آموزش خود تنظیمی داده می‌شود، و هیچ‌گونه ماده خارجی وارد بدن نمی‌شود و کلاً مداخله‌ای صورت نمی‌گیرد؛ لذا هیچ‌گونه عوارض و خطری به دنبال ندارد.

FDA کاربرد آن را برای اضطراب، ADHD و … تأیید ‌کرده است و به عنوان یک روش درمانی در 1000 مرکز درمانی در آمریکا و بیش از 50 کشور دنیا در حال انجام است.

اخیرا آکادمی پزشکان اطفال آمریکا (AAP) نسخه جدیدی از مداخلات روانی-اجتماعی مبتنی بر شواهد برای کودکان و بزرگسالان منتشر کرد که در آن روش EEG biofeedback برای اختلال ADHD به عنوان مداخله درجه یک – بهترین روش گزارش شده است. برخی مطالعاتی که مبنای این تصمیم AAP درج شده اند در زیر آمده است. نوروفیدبک همچنین دارای تأییدیه های CE و FDA می باشد.

استفاده از بیوفیدبک کاملا مبتنی بر مسئله است. نمی توان گفت کدام یک از روش های بیوفیدبک کاربرد بیشتری دارد، بلکه استفاده از سنسور خاص به موضوع استفاده بر می گردد. برای مثال دمای محیطی بیشتر برای مشکلاتی نظیر میگرن استفاده می شود.

سوالات بخش محصولات vilistus:

این دستگاه در دو نوع 4 کاناله و 8 کاناله موجود است. از آنجا که این سیستم نوعی از سنسورهای EEG را دارا می باشد که امکان ثبت دو کانال EEG از یک ورودی را فراهم می کند، لذا با ویلیستاس 4 کاناله می توان 8 کانال EEG و با دستگاه 8 کاناله می توان تا 16 کانال EEG‌را ثبت کرد. این مزیت ویلیستاس برای ثبت های QEEG و ERP بسیار ارزشمند است.

دستگاه ویلیستاس با پروتکل P3 کار می کند که نرم افزار های بسیاری با این فرمت کار می کنند از جمله نرم افزارهای Brainbay، Bioera و سایر نرم افزارهایی که با این پروتکل کار می کنند.

می توان چند دستگاه ویلیستاس را با هم همزمان و مرتبط کرد و برای ثبت EEG و ERP استفاده کرد.

این نرم افزار دارای اسکرین های کاربردی بسیاری است. در عین حال امکان تعریف کانال ست، اسکرین و اسکریپت های مختلف وجود دارد.

HRV روشی است برای تعیین میزان استرسی که بدن تحمل می کند و چقدر ریکاوری را خوب انجام می دهد.HRV تحت تأثیر عوامل مختلفی است از جمله سطح آمادگی، سن و ژنتیک. هنگام استرس HRV کاهش پیدا می کند، در عین حال آموزش HRV سبب بهتر شدن زمان ریکاوری می شود.

ویلیستاس (Mind View) این امکان را می دهد که تا 2048 سنسور پاسخ را با هم جمع کنید. ممکن است بخواهید یک سنسور به هر شرکت کننده وصل کنید یا تعدادی از سنسورها را برای ثیت واکنش‌های هشیار و ناهشیار استفاده کنید. شما می توانید این ابزار را با EEG، ECG، sEMG، ضربان قلب، تنفس و دمای پوست ترکیب کنید. این امکان نیز وجود دارد تا با دقت بالا ثبت داده با ویلیستاس را با محرک شنیداری و تصویری همزمان کنید.

مقاومت پوست ،شاخصی از وضعیت ریلکسیشن فرد و تغییرات در واکنش‌های هیجانی را ارائه می دهد. این سنسور برای رواندرمانگران و هیپنوتراپیست ها کاربرد زیادی دارد چرا که با دقت و با سرعت خوبی تاثیر مداخلات درمانی و تلقینات هیپنوتیزم را بر فرد نشان می دهد. در این روش …جریان الکتیکی ضعیفی از پوست عبور داده می شود و هدایت یا مقاومت پوست اندازه گیری می شود. از آنجا که هدایت پوست در اثر تعریق و رطوبت پوست تغییر می کند می توان تغییرات در سطح برانگیختگی، میزان استرس یا ریلکس بودن فرد را اندازه گیری کرد.

سنسور BVP همزمان نرخ ضربان کنونی و نیز سطح استرس را توسط تعامل بین سیستم اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک ارائه می دهد. سنسور BVP ، ضربان قلب، تغییرپذیری ضربان قلب و کارکردهای فیزیولوژیک مختلفی مانند استرس هیجانی و فیزیکی را اندازه می گیرد. GSR و BVP جنبه های متفاوتی از وضعیت هیجانی را ارائه می دهند؛ GSR سطح برانگیختگی را اندازه گیری می کند و BVP نشان می دهد که بدن چگونه از درون به محرک واکنش نشان می دهد.

دمای بدن شاخص بلندمدتی از میزان استرس ارائه می دهد. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد تغییرات دمای پوست می تواند عوارض میگرن را کنترل کند.

آمادگی برای امتحان حل مسئله مشکلات رفتاری مدیریت درد مدیریت استرس ADD/ADHD میگرن افسردگی اضطراب اختلالات عاطفی فصلی کاهش اشتها افزایش انرژی کاهش وزن ویلیستاس با اندازه گیری امواج مغزی فرد بصورت پویا وضعیت ذهنی فرد را بررسی کرده و بر اساس تغییرات و نیازهای برنامه AVE را تنظیم می کند.

بله. ویلیستاس با کامپیوتر تولید کننده محرک ،سنکرون می شودو سیستم تریگر دستگاه ،مارکرهای مربوط به هر محرک و پاسخ را روی جریان اطلاعات مشخص می کنند. با دستگاه 4 کاناله می توان 8 کانال و با دستگاه 8 کاناله می توان تا 16 کانال EEG‌ثبت کرد.

EEG، ECG، sEMG، SC/GSR، BVP، دمای محیطی، تنفس از طریق دما، تریگرهای دستی و سریالی، سنسورهای ماهیچه لگنی همچنین اگر سنسوری دارید که می خواهید با ویلیستاس استفاده کنید، می توانید این کار را با سنسور واسط ولتاژ ما انجام دهید.

بیش از 40 سال است که mind mirror برای دستیابی به حالات عمیق مدیتیشن و ارتقاء سلامت و شادی استفاده می شود. ویلیستاس ورژن جدید mind mirror 6 را ارائه کرده است که دارای قابلیت های جدیدی است و به متخصصین و پژوهشگران برای کمک به دستیابی به ذهن متمرکز و بیدار مطابق با اصول هشیاری بیان شده توسط ماکسول کید و آنا وایز خدمات می دهد. برای اطلاعات بیشتر به راهنمای mind mirror مراجعه کنید.

Shotseer برنامه ای است که به تیرانداز و مربی او نشان می دهد که گلوله واقعا کجا رفته و در عین حال مقادیر ارزشمندی چون ضربان قلب، مقدار آلفا و بتا و نیز تنفس را اندازه می گیرد.

ویلیستاس علاوه بر ویندوز روی سیستم عامل لینوکس و اپل نیز قابل اجرا است (با استفاده از visual box).

بله، داده ها قابلیت اکسپورت به فرمت های مختلف (از قبیل EDF و CSV) برای آنالیز در متلب، اکسل و spss را دارند.

سوالات بخش محصولات Pelvic floor:

شما! !!! تمام خانم ها به کگل نیاز دارند. اگر ماهیچه لگن خود را تمرین ندهید به مرور ضعیف میشود. ماهیچه های لگنی ضعیف به مرور زمان در حمایت از اعضاء لگن ناتوان می شوند و در نتیجه در کارکردهای مختلفی که به لگن و عضلات آن مربوط است مشکل به وجود می آید.

Kegel 8 ultra، Tight & Tone و Kegel8 Pelfit، دستگاه‌های تمرین دهنده الکترونیکی هستند که با ارسال پالس های الکتریکی به ماهیچه لگن کار می کنند. این پالس الکترونیکی سبب انقباض ماهیچه و به عبارتی کار کردن ماهیچه می گردند. این یک روش ایده آل برای تمرین ماهیچه صاف لگنی است. دستگاه Kegel8 stim ماهیچه ها را به زندگی برمی گرداند،وباعث جریان خون در محدوده لگن می شود، گردش خون افزایش می یابد، خون اکسیژن به همراه دارد که ماهیچه ها را تغذیه می کند و سبب تقویت و ضخیم شدن آنها می شود. در نتیجه احساس ساپورت بیشتری در عضلات لگنی خواهید کرد و ترشحات کاهش یافته و کارکرد جنسی بهبود می یابد.

مانند هر ورزش دیگری این تمرینات نیز باید جزئی از سبک زندگی شما باشند. اگر استفاده از این دستگاه را قطع کنید مجددا عضلات شما ضعیف شده و مشکلات قبلی بروز می کنند.

بله، استفاده از این دستگاه حتی درد و گرفتگی عضلات را نیز بهبود می دهد.

در دوران بارداری توصیه می شود از تحریک واژنی خودداری شود.

با متخصص زنان و زایمان خود مشاوره کنید. معمولا بانوان بعد از 6 هفته می توانند از این سیستم استفاده کنند.

استفاده از دستگاه با احساس راحتی همراه است، هنگام انقباض عضله، احساس کششی حس می شود و سپس عضله دوباره رها می شود.

پروب را باید تا حدود 5/5 سانتیمتر داخل واژن قرار دهید. گاهی شلوار یا لباس زیر کیپ به نگه داشتن پروب ها کمک میکند.

پیشنهاد ما این است که از ژل KE Gel استفاده کنید که سبب ایجاد رطوبت می شود و دستگاه Kegel8 ultra و Tight & Tone و Pelfit با رطوبت بهتر کار میکنند.

تنها قسمت پروب را زیر شیر آب آبکشی کنید، سیم ها باید کاملا خشک بمانند. پروب را نجوشانید. اگر خواستید از پروب درون مقعد استفاده کنید حتما آن را تمیز کنید زیرا ممکن است باکتری از مقعد منتقل شود.

mA شدت پالس است. افراد مختلف با یکدیگر از این جهت فرق می کنند .این تفاوت ناشی از ضخامت پوست، جریان خون پوست و کیفیت تماس الکترود با پوست است. همیشه جریانی را انتخاب کنید که برایتان احساس راحتی داشته باشد، هیچگاه نباید احساس نامناسبی برایتان ایجاد شود، از طرفی هم توصیه می شود شدت بیش از 30 باشد تا پالس به اعماق ماهیچه نفوذ کند.

با دکتر خود مشورت کنید، البته استفاده از دستگاه روند بهبودی را تسریع می کند.

برای شروع بهتر است تا 12 هفته، روزی یک بار تمرین را انجام دهید. برخی که دوست دارند زودتر نتیجه بگیرند بهتر است روزی دو بار تمرینات را انجام دهند (صبح و شب، نه در فاصله نزدیک. زیرا استراحت بین این زمان ها برای عضله لازم است). بعد از 12 هفته می توانید تعداد تمرین ها را به دو بار در هفته کاهش دهید. این شامل برنامه های آرام سازی (ریلکسیشن) خفیف و رهایی از درد نمی شود که می توانید هر زمان که خواستید انجام دهید.

بله، در برخی بانوان در مراحل اولیه استفاده ،گزارش داده اند که پرولپس آنها بدتر شده یا میزان ترشحات بیشتر شده و در مواردی دیده می شود که قبلا نبوده است. اگر شما در حال درمان پرولپس هستید، بدانید که با این تمرین عضلات تحریک می شوند، جریان خون افزایش می یابد و در نتیجه احساس کردن و آگاهی شما از پرولپس افزایش می یابد. صبر داشته باشید، این مرحله درست قبل از قوی شدن ماهیچه و احساس ساپورت بیشتر است. اگر بی اختیاری ادرار را درمان می کنید ممکن است در مراحل اولیه این اتفاق بیشتر رخ دهد. این حالت مربوط به خستگی عضلاتی است که عادت به تمرین ندارند. هر چه بیشتر تمرین کنید، عضلات شما ورزیده تر شده و مشکلات کمتر خواهند شد. به یاد داشته باشید، ضعیف شدن عضلات به مرور زمان و طی سالها اتفاق می افتند بنابراین یک شبه برطرف نخواهند شد.